Co robimy

Misja Fundacji naPrawa

Celem zawodu prawnika, niezmiennie od czasów starożytnych do obecnych, jest niesienie pomocy. (aut. Kama Kwaterska)

Choć istnieją rożnego rodzaju publiczne ośrodki nieodpłatnej pomocy prawnej, to pomoc ta ma zwykle ograniczony zakres, który nie zawsze wystarcza by skutecznie rozwiązać dany problem. Większość trudnych spraw wymaga pomocy długoterminowej, planu i jego konsekwentnej realizacji. Niekiedy oznacza to wiele lat pracy potrzebnych do przeprowadzenia postępowań sądowych, angażowania różnego rodzaju fachowców i determinacji.

Jeżeli zdecydujemy się zająć daną sprawą, to oznacza, że mamy na nią zarówno pomysł, jak i środki oraz, że postaramy się zapewnić jej kompleksowe poprowadzenie najlepiej jak to możliwe.

Co robimy?

Zaczynamy od rozmowy, by zrozumieć problem i znaleźć metody jego rozwiązania oraz potrzebny na to czas. Gdy wiemy już czego potrzebujemy w danym przypadku, staramy się sfinansować najlepszej jakości pomoc prawną i jeśli to potrzebne, psychologiczną. Z naszych obserwacji wynika, że pozostawanie pod wpływem długotrwałego stresu często wywołuje problemy psychiczne, np. stany lękowe, nieufność i brak decyzyjności, więc aby skutecznie poradzić sobie z sytuacją prawną trzeba również rozwiązać i tego rodzaju problemy.

Współpracujemy z renomowanymi radcami prawnymi, adwokatami i psychologami, posiadającymi odpowiednie kompetencje, specjalizacje i doświadczenie.

Szukasz pomocy?

Jesteś rodzicem, który obawia się wykluczenia z życia dziecka, ofiarą przemocy, dłużnikiem? Napisz do nas na: kontakt@fundacjanaprawa.pl lub kliknij przycisk poniżej

Skontaktuj się z nami

Nasze główne filary

Program Fundacji, zakłada przede wszystkim, ale nie wyłącznie, wsparcie w ramach III filarów: rodzinnym, ofiar przestępstw i dłużników.

Rodzinny

Problemy w rodzinie należą do najbardziej niszczących i merytorycznie oraz emocjonalnie najtrudniejszych. Te najczęstsze to rozstania rodziców; alienacja rodzicielska; spory o kontakty z dziećmi, ich miejsce zamieszkania i pieczę nad nimi; rozstrzyganie o istotnych sprawach dzieci przy braku zgodności rodziców; alimenty. Tradycyjne pojmowanie roli matki jako rodzica wiodącego, na którym spoczywa cały ciężar wychowania dziecka oraz ojca jako rodzica nie mającego żadnej faktycznej decyzyjności i wpływu na wychowanie dzieci, a jedynie obowiązki finansowe, należy odłożyć do lamusa. Jak również wszystkie inne schematy.

Skontaktuj się z nami

Ofiary przestępstw

Może myślisz, że ofiara to człowiek słaby to bardzo się mylisz. Ofiarami przestępstw padają często ludzie, którzy zaufali innym np. z sympatii, z miłości do bliskiej osoby, z chęci pomocy lub dlatego, że sami są uczciwi i nie przypuszczali, że to może obrócić się przeciwko nim. Ofiarą przestępstwa można zostać także dlatego, że znajdziemy się w niewłaściwym miejscu i czasie. Ofiarą jest często ktoś, kogo znasz, kto ukrywa przed Tobą swoje cierpienie. Przestępstwem może być np. przemoc psychiczna, materialna, nękanie, zniewaga, pomówienia, wykorzystywanie sytuacji lub pozycji. Jeśli masz w sobie wystarczająco dużo empatii, możesz pomóc.
Wstyd często powstrzymuje przed szukaniem pomocy. Może to Ty jej potrzebujesz?

Skontaktuj się z nami

Dłużnicy

Z perspektywy człowieka, który nigdy nie wpadł w poważne tarapaty finansowe, problemy dłużników mogą być wiązane z niesumiennością, brakiem odpowiedzialności, życiem ponad stan. Automatycznie zakładamy, że dłużnik sam jest sobie winien. W praktyce problemy finansowe wynikają nie tyle z lekkomyślności, lecz np. z utraty dochodów, utraty zdrowia, bywają skutkiem nieszczęśliwych wypadków, załamania psychicznego, nieudanych inwestycji. Czasami wynikają z ustawowej odpowiedzialności za cudze długi (np. spadkowe) czy też z poręczenia.

Dłużnik to często członek Twojej rodziny lub znajomy, przyjaciel. Zamiast oceniać lub się martwić, możesz skierować taką osobę do nas. A jeśli to Ciebie dotknęły te problemy skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z nami